بایگانی

بایگانی ۱۳۸۷

سخنرانی با موضوع معماری و موسیقی در انجمن جامعه شناسی

۶ اسفند ۱۳۸۷ بدون دیدگاه

به گزارش میراث فردا، گروه انسان شناسی فرهنگی انجمن جامعه شناسی ایران، امروز سخنرانی با موضوع معماری و موسیقی برگزار می نماید. سخنران این جلسه محمدرضا حائری از دفتر پژوهش های فرهنگی خواهد بود. جلسه فوق امروز ساعت ۱۷ تا ۱۹ در سالن انجمن جامعه شناسی ایران واقع در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.

انتخاب اعضاء هیات داوری بخش فیلم مستند، جشنواره فیلم شهر

۳ اسفند ۱۳۸۷ بدون دیدگاه

اعضای هیئت داوران بخش آثار مستند سومین جشنواره بین المللی فیلم شهر از سوی علیرضا رضاداد دبیر این رویداد اعلام شد.

به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم شهر،« مرتضی پور صمدی » ، « شادمهر راستین » ،« فرشاد فرشته حکمت» ،

« فرهاد مهرانفر» ، « اکبر نبوی» اعضای هیئت داوران بخش مستند سومین جشنواره فیلم شهر هستند. ادامه ی نوشته

اهدای سیمرغ‌های بلورین بخش مستند جشنواره فجر

۲۳ بهمن ۱۳۸۷ بدون دیدگاه

مراسم اختتامیه جشنواره با اجرای محمدرضا شهیدی فر آغاز شد و در ادامه کلیپی درخصوص مراسم افتتاحیه جشنواره به نمایش درآمد.

به گزارش روابط عمومی جشنواره در این کلیپ بخشی از صبحتهای مهندس جعفری جلوه و دکتر شاه حسینی در کنار صحبتهای محمود کلاری، ابراهیم حاتمی کیا، محمدرضا شرف الدین، رسول صدرعاملی به نمایش درآمد. ادامه ی نوشته

برگزاری دوره «جامعه ‌شناسی هنر» توسط دکتر علی رامین در شهرکتاب

۲۳ بهمن ۱۳۸۷ بدون دیدگاه

به گزارش میراث فردا، شهرکتاب مرکزی دوره‌ی «زیباشناسی و جامعه‌شناسی هنر» را زیر نظر دکتر علی رامین برگزار می‌کندکه در آن مباحثی چون مسائل تعریف هنر؛ ویژگی‌های زیباشناختی؛ بازنمایی و نوبازنمایی؛ اکسپرسیون و فرم؛ نقد، تاویل و ارزیابی؛ هستی‌شناسی هنر؛ اندیشه‌های بنیادین در جامعه‌شناسی هنر؛ جامعه‌شناسی در برابر زیبا‌شناسی؛ هنر چیست، جامعه‌شناسی هنر چیست؟ هنر و ساختار اجتماعی؛ هنر و ایدئولوژی؛ جامعه‌ی هنری و فعالیت‌های مشترک تدریس می‌شود.

سیمرغ بلورین بهترین اثر مستند کوتاه و نیمه بلند بیست و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم فجر

۲۱ بهمن ۱۳۸۷ بدون دیدگاه

نامزدهای دریافت سیمرغ بلورین بهترین اثر مستند کوتاه و نیمه بلند بیست و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم فجر معرفی شدند.

بنابراعلام روابط عمومی جشنواره فیلم فجر ، در این بخس  اثر مستند برای کسب سیمرغ رقابت می کنند. ادامه ی نوشته

گفتگوی میراث فردا با دکتر پدرام خسرونژاد

۱۶ بهمن ۱۳۸۷ بدون دیدگاه

خبرنگار میراث فردا، فاطمه رکوعی در سفر دکتر پدرام خسرونژاد، عضو هیئت علمی گروه انسان‌شناسی دانشگاه سنت‌اندروز اسکاتلند به ایران گفتگویی با وی ترتیب داده که در زیر ملاحظه می‌شوند.

میراث فردا: علت گرایش‌تان به انسان‌شناسی و خصوصا انسان‌شناسی تصویری را چه می‌دانید؟ ادامه ی نوشته

مستند بلند «نوار غزه» جیمز لانگلی، در سالن «سینما حقیقت» روی پرده می‌رود

۵ بهمن ۱۳۸۷ بدون دیدگاه

به گزارش میراث فردا، عصر فردا (یک‌شنبه ششم بهمن‌ماه ۱۳۸۷) و به بهانه‌ی به تصویرکشیدن فجایع رژیم صهیونیستی علیه مردم بی‌دفاع فلسطین در «غزه»، فیلم مستند بلند «نوار غزه» ساخته «جیمز لانگلی» در سالن سینما حقیقت «مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی» به نمایش عمومی درخواهدآمد. ادامه ی نوشته

سفره ایرانی در برنامه زنده شبکه تلویزیونی ترکیه

۵ بهمن ۱۳۸۷ بدون دیدگاه

به گزارش میراث فردا، شبکه تلویزیونی “دوست تی وی “ترکیه در برنامه” انسانلیک حالی” فرهنگ، هنر و سفره ایرانی را روز دوشنبه  ۳۰ دیماه ۸۷  معرفی کرد.

بنابراعلام اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی،این  برنامه با همکاری واحد امور زنان و خانواده  رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در آنکارا  ضمن دعوت از یک بانوی ایرانی در برنامه زنده”انسانلیک حالی”  که از ساعت ۱۱:۴۰ تا  ۱۳:۳۰ روز دوشنبه پخش شد، به معرفی فرهنگ، هنر و سفره ایرانی پرداخت.

خانم مهناز خادم حسینی بانوی ایرانی مقیم آنکارا با شرکت در این برنامه ضمن تشریح فرهنگ و هنر ایرانی نمونه هایی از غذاهای ایرانی را در طی برنامه طبخ نمود.

در ابتدای این برنامه خانم اسماء شاهین مجری برنامه اطلاعاتی در خصوص تاریخ، فرهنگ، جمعیت و ترکیب جمعیتی کشورمان ارائه داد  و در خلال برنامه نیز برخی از صنایع دستی، جاذبه های گردشگری و طبیعی ایران برای بینندگان نمایش داده  شد.

برگزاری کنفرانس ” نقش فرهنگ در روابط ایران و روسیه”

۵ بهمن ۱۳۸۷ بدون دیدگاه

به گزارش میراث‌فردا، کنفرانس علمی وبین المللی ” نقش فرهنگ در روابط ایران و روسیه” به مناسبت سی امین سال پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی  از ۲۳ بهمن ۸۷ به مدت دو روز در داغستان برگزار می شود. ادامه ی نوشته

سخنرانی «ترور بودی» پیرامون «هویت شهری، موردکاوی ونکوور»

۳۰ دی ۱۳۸۷ بدون دیدگاه

به گزارش خبرگزاری میراث فردا، دومین جلسه از سلسله سخنرانی‌های نقد معماری با موضوع «هویت شهری، موردکاوی ونکوور» برگزار می‌شود.

بنابر اعلام روابط عمومی مرکز هنرپژوهی نقش جهانوابسته به فرهنگستان هنر، در این جلسه که به همت گروه معماری و شهرسازی فرهنگستان هنر و همکاری دفتر پژوهش‌های فرهنگی هنری سازمان زیباسازی شهرداری تهران و پژوهشکده هنر برگزار می‌شود. «ترور بودی»؛ منتقد،‌ تاریخ‌نگار، مدرس،‌ پژوهشگر و مشاور در زمینه معماری و شهرسازی از کشور کانادا،‌با تحلیل و بررسی اندیشه و منش «ونکووریزم» در معماری شهری، خوانشی دیگر از فضا و زندگی شهری با تاکید بر زندگی سالم و سبز را پیش روی مخاطبان خواهد گذاشت.

ونکووریزم؛ ایدئولوژی که تلاشش ارتقاء تسهیلات عمومی در شهرنشینی متراکم با تاکید بر احترام عمیقبه محیط و تمرکز بر ساکنان شهرهاو رسیدن به نوع جدیدی از شهر که نه آسیایی، نه اروپایی و نه حتی آمریکایی است، بلکه شهری است برگرفته از تمام عناصر شهری جهان. این مکتب به‌عنوان یکی از کارآمدترین و تاثیرگذارترین اندیشه‌های طراحی شهری در سطح جهان مطرح است.

این سخنرانی با توجه به اهمیتی که می‌تواند در مطالعات انسان‌شناسی شهری داشته باشد، برای علاقه‌مندان به این شاخه از علم انسان‌شناسی فرصت مناسبی به‌شمار خواهد رفت.

زمان: ساعت ۱۷ روز سه‌شنبه یکم بهمن ماه

مکان: مرکز هنرپژوهی نقش جهان واقع در خیابان ولی‌عصر، ضلع جنوب غربی پارک ساعی، شماره ۱۱۰۱