خانه > اخبار مردم شناسي > بررسی «کمیجان؛ سرزمین شگفت‌انگیز تات‌ها و مادها» در سرای اهل قلم

بررسی «کمیجان؛ سرزمین شگفت‌انگیز تات‌ها و مادها» در سرای اهل قلم

 

کتاب «کمیجان؛ سرزمین شگفت‌انگیز تات‌ها و مادها» نوشته محمد عارف، دوشنبه دوم اردیبهشت با حضور سیدمصطفی مختاباد، محمد همایون سپهر و محمد عارف، از ساعت ۱۷ تا ۱۹ در سرای اهل قلم نقد می‌شود.
مطالب این کتاب در پنج فصل مجزا گرد آوری شده اند، که به ترتیب عبارتند از: «درآمدی بر آیین‌های نمایشی سنتی مردم کمیجان»، «مرور مطالعاتی»، «شیوه‌های مردم نگاری در تئاترهای مردمی»، «یافته‌های پژوهشی» و «استنتاج و نتیجه‌گیری».

محمد عارف، نویسنده این کتاب دکترای تخصصی انسان‌شناسی هنر از کشور ارمنستان دارد و هم‌اکنون در دانشکده صدا و سیما، دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز و دانشگاه اراک تدریس می‌کند. او همچنین ریاست انجمن مردم‌شناسی ایران را در سابقه فرهنگی خود دارد.

از دیگر تالیفات منتشر شده­ی عارف می‌توان به «درخت گیان»، «باران و بوران»، «شب واقعه»، «پشت درهای خاکی»، «شور شیرین»، «شب بوهای هویزه» و «جریره» اشاره کرد.

کتاب «کمیجان؛ سرزمین شگفت‌انگیز تات‌ها و مادها» با عنوان فرعی «انسان‌شناسی نمایش» نوشته محمد عارف، با شمارگان هزار و ۱۰۰ نسخه، ۲۸۰ صفحه و بهای ۱۵ هزار تومان، در زمستان ۱۳۹۱ از سوی انتشارات طهوری روانه کتابفروشی‌ها شده است.

 

منبع خبر: ایبنا(خبرگزاری کتاب ایران)