خانه > اخبار مردم شناسي, مراكز مردم‌شناسي > هفدهمین کنگره‌ی بین المللی انسان شناسی و مردم شناسی

هفدهمین کنگره‌ی بین المللی انسان شناسی و مردم شناسی

 

بشریت در حال تحول، جهان‌های رو به ظهور

 (Evolving Humanity, Emerging Worlds) 

 

17-kongereie-beinolmelali-ensanshenasi-mardomshenasi

شهر منچستر ۵ تا۱۰ آگوست (۱۴ تا ۱۹ مرداد) میزبان هفدهمین کنگره‌ی انجمن بین المللی علوم انسان­شناسی و مردم­شناسی است. این کنگره به مدت چهار روز و با محوریت «بشریت در حال تحول، جهان‌های رو به ظهور» توسط دانشگاه منچستر و با حمایت شورای شهر منچستر برگزار خواهد شد.

نخستین کنگره­ی جهانی علوم انسان­شناسی و مردم­شناسی در سال ۱۹۳۴ و با هدف گرد هم آوردن انسان­شناسانی از نقاط مختلف جهان و ترویج یافته‌های پژوهشی آنان در سطح جهانی در شهر لندن برپا شد. این کنگره پس از برگزاری ۱۶ دوره در کشورهای مختلف جهان، امسال مجددا به انگلستان بازگشته است.

دستور کار این کنگره توسط یک کمیته‌ی سازماندهی در انگلستان متشکل از انسان­شناسانی که در تمام زمینه‌ها و زیر شاخه‌های این علم مشغول به فعالیت هستند، تبیین می­شود.


این گرد‌همایی بزرگ، هر پنج سال یک­ بار و با همکاری مجمع بین‌المللی علوم انسان­شناسی و مردم­شناسی (IUAES) با هدف افزایش تبادل علمی و ارتباط میان متخصصان حوزه‌ی انسان شناسی، همچنین انتشار آثار پژوهشی تولید شده پیرامون شاخه­های مختلف انسان شناسی برگزار می شود.
نزدیک به ۱۵۰۰ انسان­شناس و علاقمند به این حوزه همچون باستان شناسان،زبان شناسان، دانشجویان و متخصصان حوزه های مرتبط از سراسر جهان در این گردهمایی شرکت کرده و به ارائه­ی آثار خود در بخش­های گوناگون از جمله: انسان، عمومی، زندگی و مرگ، بقا و انقراض، جهان  ذهن و ذهن در جهان، جنبش، تحرک (اجتماعی) و مهاجرت، مردم­شناسی موزه­ها و انسان‌شناسی تصویری می­پردازند.

با پایان یافتن زمان ارسال آثار، علاقه­مندان می­توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین عضویت در سایت کنگره به منظور بهره­گیری از قسمت­های مختلف  به پایگاه اینترنتی همایش به آدرس http://www.iuaes2013.org مراجعه نمایند.