خانه > اخبار مردم شناسي, تصویر مردم‌شناسی, جشنواره > کارگاه‌های آموزشی سینما حقیت

کارگاه‌های آموزشی سینما حقیت

cinema-haghighatمرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، در راستای اهداف خود درباره­ی توسعه­ی پژوهش و تحقیقات زیربنایی در مباحث تئوریک سینمای مستند ایران و همزمان با برگزاری هفتمین دوره­ی جشنواره بین المللی «سینماحقیقت»، کارگاه­های آموزشی این جشنواره را با حضور استادان ایرانی و خارجی برگزار خواهد کرد.

شرایط عمومی شرکت در کارگاه­های آموزشی جشنواره­ی بین­المللی سینماحقیقت، آشنایی اولیه با مفاهیم اساسی در سینمای مستند است و متقاضیان می­توانند فرم ثبت­نام در این کارگاه­ها را تکمیل کرده و تحویل دفتر معاونت پژوهش و تحقیقات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی دهند. در ضمن ثبت نام اینترنتی کارگاه­های جشنواره نیز به زودی بر روی سایت رسمی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به نشانی زیر www.defc.ir امکان­پذیر خواهد بود:

«تئوری جدید در مورد انسان شناسی تصویری»؛ «بیان شخصی در فیلم مستند»؛ «مستند داستانی»؛ «از پیش تولید تا پخش»؛ «حقایق دیجیتال»؛ «نقش تهیه­کننده در سینمای مستند» و «شیوه­های نوین در توزیع آثار»، عناوین کارگاه­های آموزشی هفتمین دوره جشنواره­ی بین­المللی سینما حقیقت را تشکیل می­دهند. همچنین در صورت تمایل برنامه‌ی برگزاری کارگاه‌ها در فایل پیوست ارائه گردیده است.

با توجه به ظرفیت پذیرش محدود کارگاه­های آموزشی جشنواره «سینماحقیقت»، اولویت حضور با افرادی است که زودتر ثبت­نام کرده­اند. ضمن اینکه به تمامی شرکت­کنندگان در این کارگاه­ها، گواهی شرکت داده خواهد شد. آخرین مهلت ثبت‌نام در این کارگاه­ها، روز دهم آذرماه ۱۳۹۲ اعلام شده است و علاقه­مندان می‌توانند از طریق صفحه‌ی ثبت‌نام در کارگاه‌های آموزشی برای ارسال فرم ثبت‌نام اقدام نمایند. همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر می­توانند با تلفن ۸۸۵۱۱۴۶۶ – واحد تحقیقات و پژوهش مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی- تماس بگیرند.

هفتمین دوره جشنواره­ی بین­المللی سینما حقیقت با شعار «حقیقت بهترین راهنماست»، طی روزهای ۱۹ تا ۲۶ آذرماه ۱۳۹۲ در تهران برگزار خواهد شد.

منبع: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

___________________________

مطالب مرتبط:

اسامی فیلم­های منتخب هفت بخش مسابقه­ی ملی و دو بخش ویژه‌ی هفتمین دوره جشنواره­ی سینما حقیقت اعلام شد.

فراخوان شرکت در هفتمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت.