خانه > اخبار مردم شناسي, تصویر مردم‌شناسی > فراخوان شرکت در اولین جشنواره‌ی فیلم‌های مستند مردم‌شناسی خاورمیانه و آسیا- اروپا

فراخوان شرکت در اولین جشنواره‌ی فیلم‌های مستند مردم‌شناسی خاورمیانه و آسیا- اروپا

markaze-gostaresheicinemaye-mostanadفراخوان اولین دوره‌ی جشنواره‌ی مستند مردم‌شناسی خاورمیانه و آسیا- اروپا (چین، آسیای میانه، روسیه و قفقاز) که تابستان سال آینده در کشور استونی برگزار خواهد شد، از سوی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، منتشر شد.

هدف از برگزاری این جشنواره که طی روزهای ۹ تا ۱۲ مرداد ماه ۱۳۹۳و همزمان با سیزدهمین کنفرانس بین‌المللی دوسالانه‌ی مردم‌شناسان اجتماعی اروپا در دانشگاه تالین استونی برگزار خواهد شد، حمایت از فیلم‌های مستند و تجربی در زمینه‌ی مردم‌شناسی و موضوعات متنوع دیگری چون جامعه‌شناسی، فرهنگ عامه و موضوعات دینی در کشورهای خاورمیانه و آسیا- اروپا است.

فیلم‌سازان علاقه‌مند به شرکت در این جشنواره، می‌توانند آثار خود را با موضوعات مورد اشاره، تا روز ۱۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۳ ، به مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی ارسال نمایند. فیلم‌ها باید تولید دی ماه ۹۲ به بعد بوده و از زیرنویس انگلیسی با کیفیت مطلوب برخوردار بوده و قابل ارائه در محافل دانشگاهی باشند که پس از تایید واحد بین‌الملل، به هیئت انتخاب ارائه خواهد شد.

امکان ارسال آنلاین فیلم‌های مستند و تجربی به دبیرخانه‌ی رسمی این جشنواره به نشانی: http://www.easaonline.org/networks/amce/film.shtml  و یا پست الکترونیکی دبیر جشنواره(دکتر پدرام خسرونژاد pk18@st-andrews.ac.uk) نیز میسر است؛ ضمن اینکه فیلم‌سازان ایرانی می‌توانند نسخه‌یDVD  آثار خود را به دبیرخانه‌ی این جشنواره، مستقر در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به نشانی تهران، خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره‌ی ۱۵ ارائه نمایند.

گفتنی است، یک گروه کارشناس بین‌المللی، داوری این جشنواره را برعهده خواهند داشت و کارگردانان و دست‌اندرکاران فیلم‌های برگزیده نیز می‌توانند با هزینه‌ی شخصی در جشنواره شرکت کنند.

منبع: روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی