واحد اطلاع‌رسانی و روابط عمومی

واحد روابط عمومی و اطلاع رسانیبه منظور ایجاد تعامل، همکاری، تبادل اطلاعات با مراکز علمی، دانشگاهی، فرهنگی، هنری و دیگر مراکز همسو و همچنین به منظور معرفی فعالیت‌های موسسه و رشد تقویت مردم‌شناسی در ایران، موسسه میراث فردا از نخستین سال‌های تاسیس خود واحد روابط عمومی و اطلاع رسانی را دایر نموده و هم اکنون در این واحد سه نفر به صورت دائمی فعالیت می‌نمایند. واحد روابط عمومی و اطلاع‌رسانی فعالیت‌های خود را در سه بخش پایگاه اینترنتی، خبرگزاری و روابط عمومی متمرکز نموده است :

 
 
 

الف ـ سایت

سایت موسسه میراث فردا به نشانی www.mirasfarda.org   که در سال ۱۳۸۵ راه اندازی شد، یکی از مهم‌ترین پایگاه‌های علمی و فرهنگی کشور در حوزه مردم‌شناسی و انسان‌شناسی است. این سایت با انتشار مقالات و دیدگاه‌های علمی، مصاحبه‌های تخصصی، معرفی کتب و پایان‌نامه‌ها، انعکاس فعالیت‌های موسسه، گزارش و اطلاع‌رسانی در خصوص فعالیت‌هایفرهنگی و مردم‌شناسی کشور، به عنوان یک سایت مرجع، پاسخ‌گوی نیازمندی های علمی، پژوهشی و خبری دانشجویان، اساتید، پژوهش‌گران و علاقه‌مندان حوزه مردم‌شناسی، انسان‌شناسی وحوزه‌های میان رشته‌ای همچون انسان‌شناسی تصویری (عکاسی مردم‌نگار و سینمای مردم‌شناسی) است. تا کنون بیش از ۵۰۰ مطلب علمی و خبری و گزارشی در خصوص موضوعات مربوطه از طریق این سایت منتشر شده است و روزانه حدود ۲۰۰ نفر از آن بازدید می‌کنند.

 

ب ـ خبرگزاری

بخش خبرگزاری، علاوه بر انعکاس‌ فعالیت‌های موسسه در جراید و پایگاه‌های اینترنتی همسو، وظیفه تهیه اخبار و گزارشات مربوط به فعایت‌های فرهنگی و هنری مرتبط با موضوعات مردم‌شناسی و انسان‌شناسی کشور را به منظور انعکاس در سایت موسسه برعهده دارد.

 

ج ـ روابط عمومی

به منظور بالا بردن سطح همکاری با مراکز علمی، پژوهشی و سینمایی و هم‌چنین توسعه فعالیت‌های مؤسسه، بخش روابط عمومی وظیفه دارد علاوه بر رسالت علمی که جزو اهداف مؤسسان است، با کلیه مراکز مردم‌شناسی، انسان‌شناسی و سینمایی در داخل و خارج از کشور ارتباط برقرار و برای توسعه دانش مردم‌شناسی و انسان‌ شناسی در ایران تلاش نماید. هم‌چنین تلاش می‌کند با برقراری ارتباط با کلیه مراکز و موسسات داخلی و خارجی که دارای نیازمندی‌های پژوهشی، تولید فیلم مستند، چاپ کتاب، برگزاری جشنواره، سمینار، همایش و نمایشگاه هم‌سو با اهداف و فعالیت‌های موسسه می‌باشند، طبق اساسنامه زمینه‌‌های هم‌کاری را فراهم آورد.